arkadaşlar yeni sitemiz http://www.grandedaimon.com herkesi bekleriz....
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

arkadaşlar yeni sitemiz http://www.grandedaimon.com herkesi bekleriz....

AnasayfaPortalliGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

TÜRKİYE DE ROCK MÜZİK

+3
beq_assi
Höyk!
ıron woman
7 posters
YazarMesaj
ıron woman
co-admin
co-admin
ıron woman

TÜRKİYE DE ROCK MÜZİK Empty
MesajKonu: TÜRKİYE DE ROCK MÜZİK   TÜRKİYE DE ROCK MÜZİK Icon_minitimeCuma 27 Tem. 2007, 20:46

türkiye de cem karaca , moğollar gibi üstadlarla baslamıştır bu olay..

anadolu rock (erkin baba, cahit baba, barış manço, üç hürel vs.) ile can bulan ve günümüze kadar bu konsept ile belirli bir noktaya gelen müzik türüdür ayrıca..
2000 li yılların başından itibaren dünyadaki müzik trendinin alternatif ve rock desenli müziğe kayması ve pop müziğin bitmesi ülkemizi de bu yönde etkiledi. (artık hakan pekerler tayfınlar piyasada yoklar.) çok mutluyum bu acıdan lakin yerine murat bozlar, hepsiler, tepsiler geldi.. ıykkkklar hepsi..

yeni trend clubber ve alternatif soundlar.

fakat 90 lı yılları ele alacak olursak rock soundu üzerine arabesk sözler yazıp rocku diye lanse edilen sanatçılar da oldu. (haluk levent, özlem tekin)

70leri saymaz isek memlekette rock müzik anlamında kurban grubu en iyi örneklerden birisiydi.-malesef dağıldılar-

geri de elimizde adam akıllı mvö, şebnem ferah, teoman, ogün şanlısoy, aylin aslım, hayko cepkin, demir demirkan, 110, duman(aslında dumanda çok arabesk takılmakta son dönem de neyse) .. sadecebir elin parmakları kadar..

su emre aydın tarzındaki yeni yetmeleri rockcu olarak nitelendirmiyorum.. yaz şenlikleri ayarında kendisini izleme gafletinde bulundum sahnesi rezalet ötesi, yok bole bir amelelik,, çokca amatör.

manga, çilekeş i de unutmadım lakin manga bir rock grubu değil numetal müzik tarzında mzik yapan bir gruptur.
numetal, metal muziği hip hop soundu ile harmanlamaya çalışan piyasa müzik tarzıdır.

türkiye deki metalin halide içler acısıdır, pentagram, cem köksal, almora sayesinde debelenmekte sadece...

karışık bir harman yaptım..neyse..bitti.
Höyk!
ileri derecede çatlak qothic
ileri derecede çatlak qothic
Höyk!

MesajKonu: Geri: TÜRKİYE DE ROCK MÜZİK   TÜRKİYE DE ROCK MÜZİK Icon_minitimeC.tesi 28 Tem. 2007, 11:50

danke canım
beq_assi
alışan qothic
alışan qothic
beq_assi

MesajKonu: Geri: TÜRKİYE DE ROCK MÜZİK   TÜRKİYE DE ROCK MÜZİK Icon_minitimePaz 23 Eyl. 2007, 15:46

en büyük hayko adam manyaklığını ve ne kadar kalite olduğunu son albümüyle kanıtlamıstır. death ve haevy metal vokalleri kendine çok yakuşmış. hiç özen ti kalmamış. böyle giderse işi götürür. albüm kapağı da süper bu olayı universal ortamda da götürür bu saşı beş adam. amy lee nin tırsttığı elaman. bravooo
dewil spring
çılgın qothic
çılgın qothic
dewil spring

MesajKonu: Geri: TÜRKİYE DE ROCK MÜZİK   TÜRKİYE DE ROCK MÜZİK Icon_minitimePtsi 24 Eyl. 2007, 16:01

hayko başka tabe:D 1.albümündeki acemiliğini attı bnce o albümde iidi ama bu albüm çok çok ii olmuş artık 3. albümü çıkarttığı zmn düşünemiorum nasıl bi albüm olacağını o çatlaktan herşey beklenir.evanescence ayrı bi gurur kaynağı oldu bnm içinde herkes içinde bnce. way bee haykodan tırstı garibim die üsüldüm birazda :p
beq_assi
alışan qothic
alışan qothic
beq_assi

MesajKonu: Geri: TÜRKİYE DE ROCK MÜZİK   TÜRKİYE DE ROCK MÜZİK Icon_minitimeC.tesi 29 Eyl. 2007, 19:37

rock bitti artık yasasın metal!!
pi[sik]ojan
kaçık qothic
kaçık qothic
pi[sik]ojan

MesajKonu: Geri: TÜRKİYE DE ROCK MÜZİK   TÜRKİYE DE ROCK MÜZİK Icon_minitimeC.tesi 29 Eyl. 2007, 19:44

metal rockın türevidir
beq_assi
alışan qothic
alışan qothic
beq_assi

MesajKonu: Geri: TÜRKİYE DE ROCK MÜZİK   TÜRKİYE DE ROCK MÜZİK Icon_minitimeC.tesi 29 Eyl. 2007, 19:46

pi[sik]ojan demiş ki:
metal rockın türevidir

VALLA MI? ATIYOSUN tongue
pi[sik]ojan
kaçık qothic
kaçık qothic
pi[sik]ojan

MesajKonu: Geri: TÜRKİYE DE ROCK MÜZİK   TÜRKİYE DE ROCK MÜZİK Icon_minitimeC.tesi 29 Eyl. 2007, 19:47

kuyruk bile sallarım
Atİ
alışan qothic
alışan qothic

MesajKonu: Geri: TÜRKİYE DE ROCK MÜZİK   TÜRKİYE DE ROCK MÜZİK Icon_minitimePaz 30 Eyl. 2007, 16:37

metal 4ever
4Magenta
alışan qothic
alışan qothic
4Magenta

MesajKonu: Geri: TÜRKİYE DE ROCK MÜZİK   TÜRKİYE DE ROCK MÜZİK Icon_minitimePaz 30 Eyl. 2007, 17:57

black tooth,episode 13,soulsacrifice,catafalque,cenotaph,black omen,Uçk Grind,infidel vs gibi grupları dinlemeni tavsiye ederim debelendiğimi yoqsa piyasanın harbiden kudurduğununmu farkına warırsın.
http://myspace.com/4Magenta
pi[sik]ojan
kaçık qothic
kaçık qothic
pi[sik]ojan

MesajKonu: Geri: TÜRKİYE DE ROCK MÜZİK   TÜRKİYE DE ROCK MÜZİK Icon_minitimePaz 30 Eyl. 2007, 20:09

nirvana, Pantera, Judas Priest, Deicide, sepultura, Death, Annihilator, Beseech, Six Feet Under, at vance, cryptopsy, Dying Fetus, Cannibal Corpse, Norther, PRIMAL FEAR, Nile, Dope, Obituary, Gorefest, exodus, Suffocation, Death AngeL, Dry Kill Logic, impaled nazarene, Decimation, Malevolent Creation, Exhumed, ETHS, Prostitute Disfigurement, Shotgun Messiah, Ten Masked Men, onslaught, ketum, LAAZ ROCKIT, Wrathchild America, D­isgorge, ­Misanthrope-Necrophagist, Morbi­d Angel, Cenota­ph, christian ice, Rosae Crucis, Spirit Corpse, [[brutal truth]], death metal(grup) bnde bu grupalra bayılıorum :] sadece fan ı olduklarım
Atİ
alışan qothic
alışan qothic

MesajKonu: Geri: TÜRKİYE DE ROCK MÜZİK   TÜRKİYE DE ROCK MÜZİK Icon_minitimeSalı 09 Ekim 2007, 12:46

4Magenta demiş ki:
black tooth,episode 13,soulsacrifice,catafalque,cenotaph,black omen,Uçk Grind,infidel vs gibi grupları dinlemeni tavsiye ederim debelendiğimi yoqsa piyasanın harbiden kudurduğununmu farkına warırsın.

hocam ok haklısın ama bu yazı bizim sitede yazdığı. yani üztüne yorum yaptığın. reklamsız bi mok olmaz. geniş kitlelere hitap etmesi açısından olaya bakıyor yukarda elcin yazar kişi insanı. bi de sayın yazar kişi insanı turkısh pek bişi dinlemez. simdi pek sevgi değer ve saygı değer kankacym burda yokkken demek istediklerini ben diyim dedim. çok sıkı metal dinleyicisidir. müzik yapamasasada dinler. yapmaması hepimiz tarafından tavsiye olunası bir durumdur. Very Happy
ıron woman
co-admin
co-admin
ıron woman

MesajKonu: Geri: TÜRKİYE DE ROCK MÜZİK   TÜRKİYE DE ROCK MÜZİK Icon_minitimeCuma 19 Ekim 2007, 16:14

sayın ati yazar kişi insanı su an derin duygulara gark oluverdim. ..size saygı sevgi ve bilimum yalakalığımı sunarım.... yazmış olduğunuz yazı karsısında bilmukabele diorum... su an göz yaşlarım içmiş olduğum kolaya damlarkene sahane bi kokteyl oluşturduğumu fark ettim... dersem inanma...

lakin bana bok atan bir yazar kişi göremedim. genede eywallahül azim.. Very Happy bu kelimelerin mükafatı olarak sana solo performansımı sergilicem. açılış sarkısı da black rose immortal sonra face of melinda falan direkt opeth dalıyorum. her şarkı 20 dk dan yaklasık 5 saat performans göstermeyi düşünüyorum. lakin wc molası da yok.. Very Happy

TÜRKİYE DE ROCK MÜZİK
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Rock Felsefesine Pike!..